Konferenční stolky

Nabízíme pestrou nabídku designových konferenčních stolků převážně ze dřeva a kovu. Z levnějších variant doporučujeme konferenční stolek KUBI série s imitací dubu a masivní kovovou podnoží. Další zajímavá volba může být konferenční stolek SIMPLE série se stejnými vlastnostmi. Pro ty, kteří preferují masivní dřevo, je tu konferenční stolek based wood s 25mm stolovou deskou. Pokud hledáte něco s větší sílou desky, je zde konferenční stolek LIGHT série s 35mm imitací dubu. Novinkou je konferenční stolek X série s masivním dřevem s přírodními okraji. Pro milovníky skla je zde TRIPOD průměr 70cm s tvrzeným sklem a pokud hledáte luxus, nabízíme magic squere s kovem a tvrzeným sklem a nebo konferenční stolek TOWEL s masivní kovovou podnoží.

Významnost konferenčního stolku v obývacím pokoji

Konferenční stolek neslouží pouze jako odkládací místo pro kávu, noviny, nebo pro dálkový ovladač. Není tedy jen úložiště aktuálně nepotřebných věcí. Funkce konferenčního stolu je také designová záležitost, které je mnohdy důležitější než jeho užitná hodnota. Konferenční stolek bývá umístěný z pravidla před sedací soupravou a tedy jeho umístění bývá velmi často v blízkosti středu místnosti a je tedy nepřehlédnutelný prvek místnosti.

Po designové významnosti jsou důležité užitné vlastnosti konferenčního stolku. Pokud vás navštěvují často vaši přátelé, budete volit konferenční stolek s dostatečně velkou stolní deskou. Pokud trávíte na pohovce více času, oceníte konferenční stolek s úložným prostorem. Pakliže používáte často pohovku jako postel, oceníte konferenční stolek s kolečky pro jeho snadné přemístění stolku.

Jak tedy vybrat pro vás ten správný konferenční stolek? 

Napřed se zamyslete nad tím co by měl váš nový konferenční stolek splňovat. Následně vyberte vhodný design do vašeho obývacího pokoje. 

Design konferenčního stolku: Vyberte si konferenční stolek, který je v souladu designu vašeho obývacího pokoje. Dbejte barevné sladění, ale také styl konferenčního stolku.

Úložiště stolku: Hlavní úložný prostor je deska stolku. Jedná se spíše o takovou odkladnou plochu, která složí k dočasnému odložení věcí nebo pro umístění dekorace. Další možností je  police. Police slouží k dlouhodobějšímu uložení věcí. Jako další možností může být šuplík nebo jiné kryté místo v konferenčním stolku.

Mobilita: Pokud máte rozkládací pohovku, na které přespává vaše návštěva, může být dobrým tipem konferenční stolek s kolečky. Díky kolečkům stolek velmi snadno odsunete dále od pohovky, aby nepřekážel.

Výška konferenčního stolku: Výška konferenčního stolku bývá 40 - 50 cm. Pokud patříte k těm, kdo rád na konferenčním stolku občas obědvá, vybírejte stolky s výškou k horní hranici.

Jak správně udržovat konferenční stolek v bezvadném stavu?

Jak udržovat dřevěný konferenční stolek: Dřevo je všeobecně náchylnější na okolní vlivy jakožto ryze přírodní materiál. Proto je nutná péče o něj. Dřevo absorbuje kapaliny a tedy i vlhkost ze vzduchu, která by měla být konstantně držena mezi 40 - 60 %. Nadměrná vlhkost pak vede k deformaci. Dřevěný stolek by mě neměl být také vystavován přímému slunečnímu světlu. Nikdy nepokládejte na dřevěné části konferenčního stolku rozpálené pánve, hrnce, apod.

Správná péče o skleněné konferenční stolky: Konferenční stolky skleněné, nebo jen se skleněnou deskou jsou odolné vůči slunečním paprskům, vlhku, apod. Nevyžadují tedy žádnou péči jako dřevěné konferenční stolky. Postačí, když konferenční stolek vyčistíte běžným čisticím prostředkem na sklo a hadříkem. Jsou však náchylnější na poškrábání. Také může dojít je zničení nešetrným zacházením a nárazy.

Zpět do obchodu